Pimapen
Markalar / Pimapen

Pimaş 1963 yılında PVC boru üretmek amacıyla kuruldu.

70’li yılların sonunda AR-GE faaliyetlerine başlayan PİMAŞ, 1982 yılında ilk PVC Pencere Sistemini Türkiye’ye tanıttı. PİMAPEN. Pimapen üstün yalıtım özelliği sayesinde enerji sorununa çözüm getirirken kullanıcısına yepyeni bir konfor sunarak, tüm olumsuz hava şartlarını dışarıda bırakıyordu. Uzun ömürlüydü, boya-bakım gerektirmediği için ekonomikti.


1988 yılına kadar pencere üretimini kendi yapan PİMAŞ, üretici ve satıcı bayilik ağı ile hızla büyüdü ve yan sanayiler ile birlikte onbinlerce insanın çalıştığı dev bir sektör oluşturdu. Pimaş bütün kurumları ve işleyişi ile sektöre yeni yatırımlar çekerek 100.000’den fazla insanın istihdam edildiği Pimapen adından kaynaklanan bir benzetme ile Pen Sektörü olarak adlandırılan bir sektör oluşturdu.


2014 yılında yapı endüstrisi için kompaund, tasarım, geliştirme, ekstrüzyon, finisaj ve geri dönüşüm konularında uzmanlaşan DECEUNINCK NV, PİMAŞ hisselerini Enka Holding’ten satın alarak güçlerini birleştirerek Türkiye’nin sektördeki devi haline gelmiştir.Pimapen sahip olduğu en yaygın bayilik ağı ile Türkiye’nin dört bir yanında hizmet vermeye devam etmektedir.Pimapen sitemizi buradan ziyaret edebilirsiniz.

Atatürk Plastik OSB Mah. 5. Cadde No:4 35660 Menemen-İZMİR
T: 0232 398 98 98 | F: 0232 376 71 63
info@egeprofil.com.tr