Ege Profil Kurumsal
Kurumsal / Ege Profil Tic. ve San. A.Ş. Hakkında

Ege Profil Ticaret ve Sanayi A.Ş. (Şirket) İzmir’de tescilli bir şirkettir. Şirket’in ana faaliyet konusu, her nevi plastik boru ve yedek parçaları ile her türlü profiller ve plastik eşya imal ve satımıdır.


Ege Profil 1981 yılında Namık Mazhar Zorlu ve Oğulları Plastik Profil Sanayii Kollektif Şirketi unvanıyla kurulmuştur. 1982 yılında unvan değişikliği ile bugünkü halini almıştır. 1993 yılında şirketin hisseleri halka arz edilerek , BIST’e işlem görmeye başlamıştır. 2000 yılında Ege Profil hisselerinin % 47’si Mazhar Zorlu Grubu tarafından Dünya’nın en büyük PVC Profil üreticilerinden olan Belçikalı Deceuninck Grubu’na satılmıştır. 2001 yılında Mazhar Zorlu Grubu şirketin ilave 30%’ luk hisselerini Deceuninck Grup’a satmış ve Deceuninck Grup da 21%’ lik kısmını BIST’ten satın alarak, şirketin 98%’lik kısmına sahip olmuştur. 2004 yılında şirket ile Pilsa A.Ş. ile imzalanan sözleşmeyle, Winsa ticari markası adı altında yürütülen tüm faaliyetler Ege Profil bünyesine devir olmuştur. Winsa markası ile üretim, 2008 yılı başından itibaren ileri teknoloji ile inşa edilen Winsa Kocaeli Tesislerinde yapılmaya başlanmıştır.


Egepen Deceuninck ve Winsa markasının taşıdığı güven ve pazar bilgisi, Deceuninck Grubu’nun; müşteri odaklı yaklaşımı, sahip olduğu yüksek teknoloji ve kalite anlayışıyla bütünleşmiştir. Dünya çapında entegre bir topluluk olan Deceuninck NV; kompaund, tasarım, geliştirme, ekstrüzyon, finisaj ve geri dönüşüm konularında uzmanlaşmıştır. Topluluk; hedeflerini, kalite ve hizmet anlayışını ‘mükemmele ulaşma tutkusuyla özetlemektedir.


Ege Profil, 2001 yılından itibaren yüksek bir performans göstermiş ve sürekli bir büyüme kaydetmiştir. Ulaşılan bu başarının ardında, sahip olunan pazar deneyimi ve sağlanan personel motivasyonunun rolü önemlidir.Yatay organizasyon modelinin hakim olduğu şirkette; her kademedeki personel inisiyatif kullanma, yetki ve sorumluluk paylaşımı konularında; yönetim tarafından desteklenmektedir.


Ege Profil’in genç ve dinamik personeli, Deceuninck’in dünyadaki liderlik misyonuna uygun biçimde Türkiye’de pazarı belirleyen trendleri yaratmayı sürdürmektedir. Çalışanlara sunulan eğitim olanakları, Ar-Ge faaliyetlerine verilen önem, uygulanan kalite politikası ve topluluğun yarattığı büyük bilgi paylaşımı başarıyı vazgeçilmez kılmaktadır.


Ege Profil, Egepen Deceuninck ve Winsa olmak üzere iki markasıyla PVC profil sektöründe faaliyet göstermektedir. Her iki markanın ürünleri, üretim tesisleri ve satış pazarlama kanalları ayrı olarak oluşturulmuştur.


Dünya standartlarındaki üretim kalitesinden ödün vermeden, çevreye duyarlı bir prosesle İzmir fabrikada 15.000 m2’lik kapalı alanda 59.841 ton kapasite sahip bir makine parkı ile Egepen Deceuninck markalı ürünler üretilirken; Kocaeli (İzmit) fabrikada 34.231 m2 ’lik kapalı alanda 41,490 ton kapasiteli makine parkı ile Winsa markalı ürünler üretilmektedir. Ayrıca her iki markanın İzmir, İstanbul, Ankara ve Adana’da Bölge Müdürlükleri bulunmaktadır.


Winsa markasına ait 250’ye varan üretici bayisi ve 550’ye yakın satış noktası ve Egepen markasına ait 450’ye varan üretici bayisi ve 1850’ye yakın satış noktası bulunmaktadır.


Ege Profil olarak dünya pazarındaki yerimiz her geçen gün attırmaktadır. 2012’de Hindistan’da bir depo ile şube olarak faaliyet göstermeye başlayan Ege Profil, 2013 yılında Şili de Deceuninck Importadora Limitada ünvanlı şirketine %99.9 pay ile iştirak etmiş ve 2014 yılında da gelişen piyasalara Brezilya da distribütör olarak faaliyet gösteren Althera PVC LTDA satın alarak varlığını devam ettirmiştir.


Sektörde değişen trendler doğrultusunda, 2013 yılında Winsa markamız ile olduğumuz alüminyum sektörüne girilmiştir.


Yeni ürünler ve teknolojik gelişmeler, bayi eğitim seminerleri, uygulamalı işletme eğitimleri ve teknik yayınlar yoluyla müşteri beklentileri en üst seviyede karşılanmaktadır. Bugün, sektörünün en geniş ürün yelpazesine sahip şirketimiz, kendi geliştirdiği üçyüzü aşkın kalıpla üretim yapmaktadır. Bayilerimizin markamıza duydukları inanç ve müşteri beklentilerini en yüksek düzeyde karşılama çabasıyla artan satışlarımız, rakiplerimize üstünlüğümüzü hissettirmektedir.

1981’den beri faaliyet gösterdiğimiz İzmir Tesisimizi, değişen teknolojileri uygulayabileceğimiz ve alt yapısı sebebi ile hizmet vereceğimiz Menemen Organize Plastik İhtisas Sanayi Bölgesine 2015 yılında taşıma kararı almıştır. Toplam 110 dönüm açık alan üzerinde, yaklaşık 67 dönüm kapalı alan olarak yapılacak tesis için, inşaat Ağustos 2015’de başlamıştır. Yeni tesis ile mevcut İzmir tesisindeki kapasitenin ilk etapta 65.000 ton/yıla çıkması ve Ege Profil olarak yurt içi ve yurt içi piyasada tonaj ve kalite olarak gücünün sürdürülmesi hedeflenmektedir.


İthalat ve ihracat yapılan ülkeler arasında Avrupa ülkeleri, Amerika ülkeleri, Asya ülkeleri, Afrika ülkeleri ve Avustralya kıtası yer almaktadır.


Atatürk Plastik OSB Mah. 5. Cadde No:4 35660 Menemen-İZMİR
T: 0232 398 98 98 | F: 0232 376 71 63
info@egeprofil.com.tr